Tag: bukë simite

Drekë

Bukë simite të shpejta

Përbërësit: 3 vezë, 3 filxhanë vaj, 3 filxhanë kos, 2 lugë gjelle sheqer, një pluhur për pjekje (pecivë), një lugë gjelle tharm buke, miell. Udhëzimet: I përzieni të gjithë përbërësit dhe e lini brumin që të vijë për 10-15 minuta. E marrim brumin më pas […]