Tag: Chips

Drekë

Si të përgatitni “Chips” në shtëpi?

Përbërësit: Patate, vaj luledielli për skuqje, kripe, piper rigon, spec të kuq për shije. Përgatitja: Qërojmë patatet shumë mirë duke mos lënë asnjë njollë jeshile ose syth të mbire. I lajmë dhe i presim në feta sa më të holla të jetë e mundur me […]