Tag: Coca-Cola

Ëmbëlsira

Ëmbëlsira për 5 minuta

Përbërësit: 1kg biskota të çajit (biskota rrumbullake), coca cola, reçel marmelade, kokos, çokollatë të shkrirë. Përgatitja: Fillimisht marrim 1kg biskota të çajit dhe i zhysim në coca cola të cilën e vendosim në një enë kuzhine ashtu siç e shikoni në video, secilën biskotë që […]

Ëmbëlsira

Tortë çokollatë me Coca-Cola

Përbërësit: 480gr miell, 2 filxhanë sheqer, një lugë çaji sodë për pjekje, ½ lugë çaji pluhur kanelle, ¼ lugë çaji kripë, 240g gjalpë, një filxhan Coca-Cola, ½ filxhan dhallë, ¼ filxhan pluhur kakao, 2 vezë të mëdha, një lugë çaji ekstrakt vanilje. Përgatitja: 1. Ngroheni furrën në 175 […]