Tag: rolad me banane dhe mollë

Ëmbëlsira

Rolad me banane dhe mollë

Përbërësit: 500gr biskota të bluara, 250gr margarinë, 2 molla të grira në rende, 4 banane, 150gr sheqer pluhur, krem pana (shllag). Përgatitja: Fillimisht në një enë qesim biskotat e bluara dhe sheqerin pluhur dhe i përziejmë, në këtë enë shtojmë margarinën e shkrirë dhe dy […]