Tag: Rolade e shpejte

Ëmbëlsira

Roladë e shpejtë

Përbërësit: 100gr çokollatë për zierje, 80gr margarinë, 4 vezë, 120gr sheqer, 160gr miell 150ml qumësht, një pluhur për pjekje, pak kripë. Për kremin: 300ml qumësht, 70gr sheqer, 50gr nisheste, 60gr kokos, 100gr margarinë, çokollatë dhe kokos për dekor. Përgatitja: Së pari shkrijmë mbi avull çokollatën me […]