Tag: Roladë me banane

Ëmbëlsira

Roladë e shpejtë me banane

Përbërësit: 6 vezë, 5 lugë gjelle sheqer, 3 lugë gjelle miell, 3 lugë gjelle kakao, 1 lugë të mesme pluhur për pjekje (pecivë). Për lyerje: 300ml qumësht, 2 pako shllag krem çokollate, 5 banane, çokollatë e bardhë e grimcuar. Përgatitja: Marrim një enë kuzhine dhe […]