Tag: roladë me biskota

Ëmbëlsira

Rolladë Raffaello

Përbërësit për petën: 6 vezë, 6 lugë sheqer, 6 lugë miell, një lugë çaji pluhur për pjekurina (pecivë). Përbërësit për fillin: Një pako puding vanilje, 500ml qumësht, 4 lugë sheqer, 125gr margarinë, 7 lugë kokos. Përgatitja: Ndajmë të verdhat e vezëve nga të bardhat dhe […]

Ëmbëlsira

Roladë me biskota të bluara

Përbërësit: Qumësht, një pako biskota të bluar (përdorni dy pako nëse dëshironi më shumë roladë), 1 pako mak, banane. Përgatitja: Në një enë shtojmë biskotat e bluara, 1 pako mak dhe e përziejmë masën (i hidhni mak sa të doni) më pas tek masa e […]