Roladë me biskota të bluara

Përbërësit: Qumësht, një pako biskota të bluar (përdorni dy pako nëse dëshironi më shumë roladë), 1 pako mak, banane.

Përgatitja: Në një enë shtojmë biskotat e bluara, 1 pako mak dhe e përziejmë masën (i hidhni mak sa të doni) më pas tek masa e hedhim qumësht derisa të fitohet një masë homogjene.

E shtrijmë më pas në një letër kuzhine masën e fituar, i renditim bananet si në foto dhe i palojmë anët në formë të roles. E fusim në frigorifer për t’u ftohur dhe e shërbejmë.

Receta u rekomandua nga Fjolla Selmani.

Ju bëftë mirë!

12921020_10209109307400376_1801822596_n12910267_10209109306760360_1432602458_n12910556_10209109309080418_480271840_n

Mak është ky:

unijapakpoppyseed100g_large