Tag: Roladë mozaik

Ëmbëlsira

Roladë mozaik

Përbërësit për pandispanjen: 6 vezë, 6 lugë sheqer, 6 lugë miell,1 qeskë sheqer vanilje. Përbërësit për fillin: 300gr biskota të bluara,1 portokall, 250gr zhele bonbone të grimcuara, 200gr rrushë të thatë të ulur në ujë dhe rum, 300gr arra të grimcuara, 150gr çokollatë të grimcuar, […]