Tag: Role franceze me banane

Mëngjes

Role franceze me banane

Përbërësit: 2 fetë buke, një ve, 2/5 gotë qumësht, një banane, sheqer, 5 lugë gjelle sheqer pluhur, 1 lugë gjelle ujë, 1/3 lugë gjelle ajkë e ëmbël, një lugë gjelle margarinë, arra të bluara, krem vanije. Përgatitja: 1. Përziejmë së bashku qumështin dhe vezën. 2. I zgjerojmë me […]