Tag: Role pule me proshutë dhe djathë

Darkë

Role pule me proshutë dhe djathë

Përbërësit: 2 gjokse pule (pa kocka),1 lugë çaji kripë, ¼ lugë çaji piper,1 lugë çaji pluhur hudhre, 4-6 feta proshutë, 4 feta djathë kaçkavalli,1 filxhan miell, 2 vezë të rrahura,1 filxhan thërrime buke, 3 filxhanë lulë brokoli, 4 lugë gjelle vaj ulliri,1 lugë çaji kripë, ¼ lugë çaji piper. Udhëzimet: 1. Parangrohim furrën […]