Tag: roll

Ëmbëlsira

Roll kifle të shpejta

Përbërësit: 2 vezë, 2 gota qumësht, 2 lugë vaj, një pluhur për pjekje (pecivë), një lugë gjelle tharmë buke (maja), 4 lugë gjelle sheqer, miell sipas nevojës, mermelatë (ose Nutella). Përgatitja: Rrahim vezët, shtojmë qumështin, vajin, sheqerin, pluhurin për pjekje, majan dhe miellin, duke i […]