Tag: rrathë me kokos

Ëmbëlsira

Rrathë çokollate me kokos

Përbërësit për pandispanjën: 6 vezë, 6 lugë sheqer, 6 lugë miell, 3 lugë kakao, një pluhur për pjekurina. Përbërësit për fillin: 1L qumësht, 12 lugë nisheste, 300gr sheqer pluhur, 250gr margarinë, 2 sheqer vanilje, kokos dhe çokollatë. Përgatitja: Rrahim të bardhat e vezëve me sheqer, pastaj […]