Tag: rrush i thatë

Ëmbëlsira

Kek me çokollatë dhe banane

Përbërësit: 5 vezë, 200gr miell, 150gr sheqer, 200gr çokollatë gatimi, 2 banane, 100gr rush i thatë, 1 pluhur për pjekje, 200gr gjalpë. Përgatitja: Fillimisht në një enë kuzhine hidhni 5 vezë, 150gr sheqer dhe përzjeni mirë me mikser apo tel kuzhine deri sa të shkrihet […]