Tag: sallatë

Drekë

Sallatë dimri me domate

Përbërësit: 5kg domate të grira, 3-4 fafarona, 1 konzervans,  1 vinobran. Përgatitja: Fillimisht i pastroni mirë domatet dhe fafaronat, më pas në një enë kuzhine i grijmë domatet një nga një me anë të një thike. Domatet mos të jenë të grira shumë imët por […]

Darkë

Sallatë Jonatan

Përbërësit: 400gr levrek të freskët ose nga frigoriferi, kripë 3 tranguj turshi 2 mollë të tipit jonatan 2 lugë kopër 1 kokë qepë 1 tubë majdanoz 2 lugë ajkë, pak spec djegës 2 lugë majonezë 2 lugë keçap 1 lugë mustardë 2 lugë lëng limoni […]