Tag: Samun me suxhuk

Drekë

Samun me mish pule

Përbërësit: 2 vezë, 1/2l qumësht, 1kg miell, 10gr maja buke,1 lugë e vogël sheqer,1 lugë e vogël kripë, 100ml qumësht, mish pule, salcë domatesh, djathë kaçkavalli. Përgatitja: Në një enë rrahim vezët. Pastaj shtojmë 1/2l qumësht dhe 1kg miell, duke i përzierë mirë. Në një […]