Tag: sheqerpare me miell misri

Ëmbëlsira

Sheqerpare me miell misri

Përbërësit: 3 vezë, 200ml vaj, 5 lugë të gjellës miell misri, 10 lugë të gjellës miell i bardhë, një sheqer vanile, një pluhur për pjekje (pecivë). Për sherbetin: 600ml ujë, 500gr sheqer. Përgatitja: Fillimisht marrim një enë kuzhine dhe shtojmë 3 vezë dhe 200ml vaj, i tundim […]