Tag: shtrumfeta

Ëmbëlsira

Shtrumfeta

Përbërësit: 5 vezë, 5 filxhana të kafes sheqer, 3 filxhana qumësht, 3 filxhana vaj, 2 lugë të gjellës kakao, 13 lugë miell, 1 pluhur për pjekje (pecivë), 1 pako kokos, 3 gota ujë, 3 filxhana sheqer, shllag për dekorim. Përgatitja: Fillimisht marrim një enë kuzhine dhe shtojmë […]