Tag: Supë me perime

Drekë

Supë e shijshme me qofte

Përbërësit: Kripë, piper, 5 lugë gjelle oriz, 1 kokërr qepë, 250gr mish i grirë, 2-3 degë nenexhik, një e bardhë veze, një kokërr patate mesatare, 2 karota, një lugë gjelle gjalpë, 2 të verdha veze, lëngu i dy kokrrave limoni, dhe majdanoz. Përgatitja: Në një […]