Tag: tatli e lehtë

Ëmbëlsira

Tatli bistek me kakao

Përbërësit: 3 vezë, 3 filxhanë vaj, 3 filxhanë qumësht, 2 lugë sheqer, një lugë gjelle majë buke (kfasac), një pluhur për pjekje (pecivë), sheqer vanilje, (miell dhe kakao në fund). Përgatitja: I bëjmë bashkë të gjithë përbërësit e lartëcekur, iu hedhim miell derisa të trashet […]