Tag: tavë me speca

Drekë

Tavë me speca

Përbërësit: 2 qepë, kungull, 4 domate, 150gr oriz, 1kg speca, koper, erëza. Përgatitja: Fillimisht në një tigan skuqim mirë 2 qepë, më pas shtojmë 4 copëza kungulli të prera në kubik të vegjël, i skuqim pak dhe më pas shtojmë 4 domate në copa, 150gr […]