Tag: tavë prizreni

Darkë

Tavë Prizreni

Përbërësit për 4 persona: 4 qepë, 1/2 filxhani gjalpë (margarinë), 500gr speca, 3 domate, 1 filxhanë djathë, 1 filxhanë kos, 2 lugë miell, 4 vezë, 1/2 filxhani magdanoz, kripë. Përgatitja: Fillimisht marri 4 qepë, 500gr speca dhe i grijmë mirë me anë të një thike, pastaj marim […]