Tag: tespishte

Ëmbëlsira

Tespishte

Përbërësit: 500gr margarinë, 100gr sheqer, 100ml ujë, 3 vezë, 500gr miell. Për sherbetin: 500gr sheqer, 500ml ujë, një sheqer vanile. Përgatitja: Fillimisht në një enë të thellë qitet sheqeri dhe margarina, pastaj e vendosim në një enë për zierje dhe e përziejmë vazhdimisht derisa sheqeri […]