Tag: tiramisu me petë

Ëmbëlsira

Tiramisu me petë

Përbërësit për petën: 3 vezë, 100gr sheqer, 100gr miell, 1 pluhur për pjekje (pecivë), 50gr kakao, një neskafe e vluar (pa sheqer). Përgatitja: Fillimisht marrim një enë kuzhine dhe shtojmë 3 vezë, 100gr sheqer dhe i përziejmë mirë me mikser deri sa të treten. Më pas shtojmë […]