Tag: Toptha me dredhëza dhe çokollatë

Ëmbëlsira

Muffins me dredhëza dhe çokollatë

Nevojiten: Dredhëza, 200gr hopla,1 çokollatë Kinder ose Nutella,1.5 pako e vogël xhelatinë pluhur,100ml qumësht, 3 lugë sheqer pluhur. Qumështin e vlojmë, ja qesim çokollatën e shkrirë dhe xhelatinën paraprakisht në një enë me 7 lugë ujë të ftohtë. E përziejmë deri sa të trashet  masa, qumështit […]