Tag: Tortë e lehtë me banane dhe kokos

Ëmbëlsira

Tortë e lehtë me banane dhe kokos

Përbërësit : Një pako keksa, 2 lugë gjelle sheqer, 90gr gjalpë, 3 banane. Përbërësit për pudingun: Një pako puding vanille, 500ml qumësht, një lugë gjelle gjalpë, 3 lugë gjelle kokos, 100gr çokollatë, 200ml ajkë, një pako sheqer vanille. Përgatitja: Marrim keksat dhe i bluajmë pastaj […]