Tag: Tortë e shpejtë dhe e shijshme

Ëmbëlsira

Tortë e shpejtë dhe e shijshme

Përbërësit për pjesën e parë: 2 pudinga të çokollatës, 1 litër qumësht, 6 lugë sheqer, 2 lugë kakao, 400gr keksa të bluar, 5 banane (të coptuara), 2 pako rrush të thatë. Përgatitja: Tretim pudingat me pak ujë të vakët, shtojmë sheqerin dhe e hedhim në qumësht në […]