Tag: tortë me afion

tortë me afion
Ëmbëlsira

Tortë me afion dhe puding vanilje

Përbërësit: 3 vezë 3 filxhana sheqer (filxhan i kafes) 2 filxhana vaj 3 filxhana qumësht 6 filxhana miell 2 pako sheqer vanilje 2 pako pluhur për pjekje (baking powder) 4 lugë të mesme afion (mak) Përgatitja: Në një enë kuzhine shtojmë vezët, sheqerin dhe i […]