Tag: tortë me aromë portokalli

Ëmbëlsira

Tortë me aromë portokalli

Përbërësit: 6 vezë, 100gr sheqer, 200gr margarinë, 3 lugë kakao, 3 lugë miell, 1 pluhur për pjekurina (pecivë). Kremi: 500ml hopla e ëmbël, 300gr çokollatë e zezë, 2-3 portokaj. Përgatitja: Fillimisht ndajmë të bardhat e vezëve nga të verdhat, në një pjatë përziejmë miellin me kakaon dhe pecivën. […]