Tag: tortë me çokollatë për 10 minta

Ëmbëlsira

Tortë me çokollatë për 10 minuta

Përbërësit: 1 litër qumësht, 3 lugë kakao, 6 lugë nisheste, 150gr sheqer, 100gr çokollatë, 400gr biskota me kakao, 50gr gjalpë (margarinë), 200gr çokollatë për shkrirje (çfare të doni mund të jetë dhe milka). Përgatitja: Fillimisht marrim një enë kuzhine (tenxhere) e vendosim në të 1 […]