Tag: tortë me kafe

Ëmbëlsira

Tortë me kafe dhe arra

Brumi: 50gr arra të bluara shumë, 225gr sheqer, 225gr gjalpë në temperaturë dhome, 200gr miell i bardhë, 4 lugë sheqeri neskafe e tretur në një lugë gjelle ujë të valë, 2 lugë e gjysmë të sheqerit pecivë (pluhur për pjekje), ½ lugë sodë bikarboni, 4 […]