Tag: tortë me kokos dhe çokollatë

Ëmbëlsira

Tortë me kokos dhe çokollatë

Përbërësit për petën: 7 vezë, 150gr sheqer, 100gr gjalpë, 80gr miell, 100gr kokos, 2 lugë kakao, 2 lugë reçel të kumbullave (lugë gjelle), 1 pluhur për pjekje (pecivë). Filli me çokollatë: ½ litër qumësht, 1 puding të çokollatës, 2 lugë miell, 5 lugë sheqer, 150gr […]