Tag: tortë me molla

Ëmbëlsira

Tortë me mollë dhe çokollatë

Përbërësit: 4 vezë, 1.5 gotë sheqer, një gotë vaj, 18 lugë miell, 4 molla mesatare, një çokollatë për gatim, një pecivë, 2 sheqer vanilje. Përgatitja: Vezët, sheqerin dhe sheqer vaniljet i tundim me mikser derisa të shkrihet sheqeri. Pastaj, në masë e shtojmë edhe vajin […]