Tag: tortë me petë

Ëmbëlsira

Tortë me petë

Përbërësit: 5 vezë, 11 lugë sheqer, 11 lugë vaj, 1 pluhur për pjekje, 1 sheqer vanilje, miell. Mbushja: 800 ml qumësht, 2 puding çokollate, 5 lugë sheqer, 250 gr margarinë, 200 gr sheqer pluhur, 100 gr çokollatë për zierje, Përgatitja: Përziejmë vezët me sheqerin dhe […]