Tag: Tortë me vishnje

Ëmbëlsira

Tortë e lehtë me qershi

Pandispanja (Peta): gjashtë të bardha të vezës, gjashtë lugë sheqer pluhur, katër lugë miell dhe 14 lugë kokos. Salca e qershisë: 680gr qershi (ose një kavanoz qershi nga kompoti), një puding vanilje dhe tri lugë sheqer. Kremi: dy puding vanilje, 4 lugë sheqer, 750ml qumësht, […]