Tag: Tortë oreo

Ëmbëlsira

Tortë Oreo pa pjekje

Përbërësit: 600gr biskota oreo të bluara, 160gr gjalpë (margarinë). Për lyerje: 500ml krem për ëmbëlsira (halta), 40gr sheqer pluhur, 1 sheqer vanilje, 500gr djathë mascarpone. Përgatitja: Fillimisht marrim një enë të thellë kuzhine dhe në të shtojmë 600gr biskota oreo të bluara, më pas tek […]