Tag: tortë politank

Ëmbëlsira

Tortë politankë

Përbërësit për 5 peta: 2 vezë mesatare, gjysmë gote vaj (gotë e ujit), gjysmë gote sheqer, gjysmë gote qumësht, 1 pecivë ( pluhur për pjekje), 1 sheqer vanile, pak kripë dhe miell. Përgatitja: Vezët dhe sheqerin I rrahim pak me tel kuzhine, pastaj shtojmë dhe përbërësit […]