Tag: Tradicionale

kaçamak
Drekë

Kaçamak i shijshëm, gati në 10 minuta

Ashtu siç e përgatiste gjyshja jonë, kjo është receta tradicionale e kaçamakut të shijshëm. Përbërësit: Përgatitja: E vloni ujin në një tigan dhe i hidhni kripën, vajin dhe ajkën në të dhe më pas e largoni pak nga zjarri apo e lini në një temperaturë […]