Tag: tzaziki

tzaziki
Drekë

Si të përgatitni sosin e famshëm Tzaziki

Tzaziki, i njohur ndryshe edhe si sosi i famshëm grek me jogurt dhe tranguj, është sosi më i pëlqyer veror edhe tek shqiptarët. Tzaziki përgatitet me jogurt, tranguj të shtrydhur, vaj ulliri, bimë të freskëta si për shembull ment ose majdanoz, hudhër, lëng limoni dhe […]