Tag: ullinj

Drekë

Qofte me karrota dhe ullinj

Përbërësit: 2 karrota, 1 filxhan çaji me ullinj të bërë në feta, 1 vezë, 1 fetë djathë të thërrmuar, 2 qepë të njoma, 1 filxhan kafeje me qumësht, erza sipas dëshirës, 4 lugë gjelle miell. Përgatitja: Fillimisht marim një enë kuzhine dhe në të grijmë […]