Akullore tiramisu, e thjeshtë dhe e shijshme!

Ju duhen vetëm pak përbërës për ta bërë vetë në shtëpi akulloren tiramisu më të shijshme që keni ngrënë ndonjëherë me biskota!

Përbërësit:

 • 30ml ujë
 • 80g sheqer
 • 4 të verdha të vezës
 • 350g krem djathi
 • 250ml krem i rrahur
 • Copëza çokollate
 • 100g qumësht i kondensuar
 • 2 lugë kafe (të lëngshme)

Përgatitja:

 • Shkrijeni sheqerin në ujë në temperaturë të ulët.
 • Vendosni shurupin mbi të verdhat e vezës dhe përzieni me mikser për 4 minuta.
 • Shtoni krem djathin dhe kafenë.
 • Kombinoni përzierjen e krem djathit me kremin e rrahur.
 • Derdheni kremin sipër biskotave dhe lërini në frigorifer për një natë. Ju bëfshin mirë!

Fotografitë e përgatitjes:

May be an image of dessert and indoor