Ëmbëlsirë e shpejtë me keksa

Përbërësit: 1 pako keksa (petit beure), 500ml qumësht, një pako (qese) punding çokollate.

Përgatitja: Fillimisht e ziejmë pudingun e çokollatës sipas udhëzimeve në qese, më pas kur pundinga të jetë gati i marrim keksat dhe i lyejm një nga një duke i bashkuar si në foto.

I rendisim në tepsi si në foto dhe sipër i lyejm me punding, krejt në fund i hedhim sipër lajthi të bluara dhe çokollatë të grimcuar. E lëmë për një orë në frigorifer deri sa të forcohet, e presim si në fotë, receta u mor nga maniakë të kuzhinës dhe u përgatit nga zonja Bejhane. Ju bëftë mirë!