Ëmbëlsirë me kokos

Përbërësit për brumin: 2 vezë, 100gr sheqer, 1 pako sheqer vanilje, 100ml vaj, 200ml qumësht, 200gr miell, 1 pako pluhur për pjekje (peciv), 2 lugë gjelle kakao.

Për fillin: 1 litër qumësht, 7 lugë grizë, 7 lugë gjelle sheqer, 2 pako sheqer vanilje, 200gr kokos.

Përgatitja: Fillimisht në një enë kuzhine shtojmë vetëm të bardhat e vezëve, më pas i përziejmë mirë me mikser deri sa të bëhet një shkumë e fortë. Më pas tek vezët shtojmë 100gr sheqer dhe vazhdojmë ta përziejmë përsëri masën me mikser.

Më pas tek masa shtojmë të verdhat e vezës që i kemi ndarë më parë nga të bardhat e vezës, e përziejmë vazhdimisht masën me mikser, shtojmë 1 pako sheqer vanilje, 100ml vaj, 200ml qumësht, 200gr miell dhe një pako pluhur për pjekje (peciv).

Pasi i kemi përzier mirë të gjithë përbërësit dhe masa të jetë gati, e ndajmë brumin në dy pjesë të barabarta dhe e pjekim pjesën e parë për 5-10 minuta në temperaturë 180 gradë C sa të forcohet, pasi të piqet e largojmë nga furra dhe ia hedhim fillin sipër të cilin e kemi përgatitur më parë.

Më pas pjekim edhe pjesën tjetër të brumit për 10 minuta, duke e shikuar vazhdimisht se a po piqet dhe pasi të piqet e vendosim edhe pjesën tjetër të brumit sipër fillit. Fillin e përgadisim me 1 litër qumësht të cilin e vendosim në një enë kuzhine që të vloj, pasi vlon qumështi shtojmë 7 lugë grizë, 7 lugë gjelle sheqer, 2 pako sheqer vanilje.

E ziejmë këtë masë përafërsisht për 3 minuta deri sa të bëhet një krem i trash, më pas e largojmë nga zjarri e lëmë që të ftohet për pak dhe më pas ia hedhim 200gr kokos. Në fund ëmbëlsirën mund ta dekoroni me kokos ose sheqer pluhur. Ju bëftë mirë!

Na bëni Subscribe në Youtube