Kanceri nuk të mposht kurrë nëse e bëni këtë, thotë mjeku i njohur

Një këshillë e një mjeku nga Universiteti i Moskës është bërë hit në rrjete sociale. Sipas tij, askush nuk vdes nga kanceri, përveç se nga pakujdesia.

Hapi i parë sipas tij është të ndaloni marrjen e sheqerit, pa sheqer në trupin tuaj, qelizat e kancerit do të vdesin nga një vdekje natyrore. Hapi i dytë është të përzihet një tërësi me fruta limoni me një gotë me ujë të nxehtë dhe të pihet përreth 1-3 muaj para çdo ushqimi dhe kanceri do të zhduket.

Për më tepër, hulumtimi nga Maryland College of Medicine thotë se kjo terapi është 1000 herë më e mirë sesa kimioterapia. Hapi i tretë është të pini tre lugë vaj kokosi organik, në mëngjes dhe mbrëmje dhe kanceri do të zhduket. Mund të zgjidhni njërën nga këto dy terapitë pasi të keni shmangur plotësisht sheqerin.

“Injoranca nuk është justifikim. Kam ndarë këtë informacion për më shumë se 5 vjet. Le ta dinë të gjithë”, thotë Dr.Sanjay Gupta. Ndërsa Dr.Guruprasad Reddy i Universitetit Shtetëror të Moskës thotë:

“Kam inkurajuar çdo person që merr këtë informacion ta përcjellë atë në dhjetë të tjerë, me siguri të paktën një jetë do të shpëtohet…”. Pirja e ujit të nxehtë me limon mund të parandalojë kancerin. Mos shtoni sheqer. Uji i nxehtë me limon është më i dobishëm sesa uji i ftohtë me limon. Këto janë këshillat tjera shtesë të mjekut të njohur, për të parandaluar kancerin:

 1. Shpesh duke ngrënë darkë natën vonë rrisim mundësinë e kancerit të stomakut.
 2. Nuk duhet të hani më shumë se 4 vezë në javë.
 3. Ngrënia e pjesës së pasme të pulës mund të shkaktojë kancer të stomakut.
 4. Asnjëherë mos hani fruta pas ushqimit. Frutat duhet të hahen para ushqimit.
 5. Mos pini çaj gjatë periudhës së menstruacioneve.
 6. Merrni pak qumësht soje, pa sheqer ose vezë për të shtuar shijen e saj.
 7. Mos hani domate në stomak bosh.
 8. Pini një gotë ujë të thjeshtë çdo mëngjes përpara ushqimit për t’i parandaluar gurët e fshikëzës së tëmthit.
 9. Asnjë ushqim 3 orë përpara kohës së shtratit.
 10. Pini më pak pije alkoolike ose shmangni, pasi mund të shkaktojnë diabet dhe hipertension.
 11. Mos e hani bukën kur është e nxehtë nga furra.
 12. Mos e ngarkoni telefonin tuaj ose ndonjë pajisje pranë jush kur jeni duke fjetur.
 13. Pini 10 gota ujë në ditë për të parandaluar kancerin e fshikëzës.
 14. Përdorni më shumë ujë ditën, më pak gjatë natës.
 15. Mos pini më shumë se dy kafe në ditë, mund të shkaktojë pagjumësi dhe thartirë në stomak.
 16. Hani më pak ushqim me vaj. Duhen 5-7 orë për t’u tretur vaji, ju bën të ndiheni të lodhur.
 17. Pas orës 17:00, hani më pak.
 18. Gjashtë lloje të ushqimit që ju bëjnë të lumtur: bananeja, grejpfrut, spinaqi, kungulli dhe pjeshka.
 19. Fjetja më pak se 8 orë në ditë mund të përkeqësojë funksionin tonë të trurit. Marrja e pushimit të pasdites për gjysmë ore mund të mbajë pamjen tonë rinore.
 20. Domatja e gatuar ka veti më të mira shëruese sesa domatja e papërpunuar.
 21. Uji i freskët me limon mund të mbajë shëndetin tuaj dhe të bëjë që ju të jetoni më gjatë!
 22. Uji i nxehtë me limon vret qelizat e kancerit.
 23. Shtoni ujë të nxehtë në 2-3 feta limoni. Bëni një pije të përditshme.
 24. Uji i nxehtë me limon është substanca më e mirë për të vrarë qelizat e kancerit.
 25. Uji i ftohtë me limon ka vetëm vitaminë C, nuk e parandalon kancerin.
 26. Uji i nxehtë me limon mund të kontrollojë rritjen e tumorit të kancerit.
 27. Ky lloj i trajtimit të ekstraktit të limonit do të shkatërrojë vetëm qelizat malinje, nuk ndikon në qelizat e shëndetshme.
 28. Gjithashtu, acidi i limonit dhe polifenoli në lëngun e limonit, mund të ndihmojnë në zvogëlimin e presionit të lartë të gjakut, parandalimin efektiv të trombozës së thellë të venave, përmirësimin e qarkullimit të gjakut dhe zvogëlimin e mpiksjes së gjakut.

Pa marrë parasysh sa jeni të zënë, ju lutemi gjeni kohë për të lexuar këtë, pastaj tregoni të tjerëve për ta përhapur këshillën e mjekut! /pergatit.com