kungull

Kjo është receta me kungull për tension të lartë

Tensioni i lartë dhe nivelet e larta të kolesterolit janë gjendjet më të zakonshme shëndetësore në botë.

Ushqimi i përpunuar, sheqernat artificial, mishi i përpunuar, të gjithë këta çojnë në probleme të ndryshme shëndetësore.

Nivelet e larta të kolesterolit mund të çojnë në bllokime arteriale dhe mund të shkaktojnë arterosklerozën. Arteroskleroza ngadalëson qarkullimin e gjakut në zemër, duke shkaktuar dhimbje në gjoks.

Nëse ngadalësohet qarkullimi i gjakut në zemër, dëmtohet muskuli i zemrës duke shkaktuar sulm në zemër.

Nëse po vuani nga kolesteroli i lartë, ndoshta keni dëgjuar për tretmane të ndryshme, dhe madje mund t’i keni provuar disa. Disa janë efektive, disa jo.

Nëse po keni këto probleme shëndetësore, ne ju tregojmë një recetë me kungull e cila është rekomanduar nga një doktor. Ai e zbuloi recetën, e provoi dhe pas pak muajve ia doli që të kthejë parametrat e gjakut të tij në normale.

Receta është 100% natyrale dhe e gjitha çfarë ju duhet është një kungull dhe pak ujë. Qërojeni kungullin dhe priteni në pjesë. Futeni në blender me pak ujë dhe përzieni derisa të bëhet lëng i trashë.

Pijeni këtë lëng në mëngjes, 20 minuta para ngrënies së mëngjesit dhe kjo është e tëra. Pijeni çdo ditë për një muaj dhe do të mahniteni nga rezultatet. Bëni analizat e gjakut para se të filloni këtë trajtim dhe më pas bëjeni edhe një tjetër pasi të keni përfunduar.

Krahasoni rezultatet dhe shikojeni se sa efektive është. Kungulli zhbllokon arteriet dhe redukton kolesterolin e keq përmes urinës. Padyshim do të jeni më të shëndetshëm. /pergatit.com