Kjo i ndodh trupit nëse pini ujë me limon çdo mëngjes

Të pish ujë me limon e veçanërisht në mëngjes është e mrekullueshme për shëndetin tonë.

Nëse konsumoni ujë të ngrohtë me limon në stomak të zbrazët do të keni shumë benefite shëndetësore. Kjo pije do të ju ndihmojë në pastrimin e trupit dhe largimin e toksinave.

Lëngu I limonit ka shumë proteina, flavanoide, antioksidantë dhe vitamin B dh C, gjithashtu ndihmon në forcimin e sistemit imunitar dhe ju ndihmon në luftimin e infeksioneve.

Më poshtë janë disa nga përfitimet e kësaj pijeje:

Humbje peshe, Sistem imunitar më i fortë, Luftim i ftohjeve dhe gripërave, Largimi i akneve, Kapsllëkun, Gurët në veshka dhe fshikëzën e tëmthit, Dhimbjet e muskujve,
Inflamacioni, Colitis, Thonjë më të mirë. /pergatit.com