Lëng dimri me ananas

Përbërësit:
1 filxhan çaj kos me vanilje
6 kube akulli
1 filxhan çaj ananas

Përgatitja:  
Në një mikser, përziejmë akullin dhe kosin, shtojmë ananasin. Pijen e shërbejmë me një gotë të ftohur më parë në frigorifer.