Koktej i shëndetshëm me pjeshkë dhe avokado

Përbërësit:
• 2 gota me feta pjeshke, të freskëta ose të ngrira
• 1 banane
• 1/2 avokado
• 1 filxhan akull
• 1 e 1/2 gotë lëng portokalli ose ndonjë frutë tjetër sipas dëshirës

Përgatitja:
Të gjithë përbërësit i grijmë në mikser. Pijen shërbejeni me avokado në anë të gotës.