Lëng i shijshëm me banane dhe dredhëza

Përbërësit:
1 banane,
½ filxhan dredhëza të freskëta,
½ filxhan qumësht,
1/3 filxhan jogurt dredhëzash,
½ lugë çaji ekstrakt vanilje.

Përgatitja:
Për ta përgatitur lëngun keni nevojë për një blender. Thjeshtë shtoni të gjithë përbërësit e lartcekur në blenderin tuaj. Nëse dëshironi një lëng më të hollë, mund të shtoni akull dhe ta përzieni përsëri. Ju bëftë mirë! pergatit.com

Shembull i recetës:Screenshot_1 Screenshot_2

Rezultati:Strawberry-Banana-Smoothie