Limonada e famshme që Beyonce e përdori për të humbur peshë

Zhdukja e disa kilogramëve të bezdisshëm mund të jetë një stres i madh, dhe shpesh dieta duket si një rrugë e pafund. Por kjo nuk do të thotë që humbja e shëndetshme e peshës është e pamundur.

Sipas ‘’WebMD’’, mënyra më e mirë për të humbur përgjithmonë peshën është që të bëhen ndryshime të vogla në stilin e jetesës. Një ndryshim i lehtë që dikush mund të bëjë është të zëvendësojë një vakt me diçka të shëndetshme, si pijet me limoni të ulëta në kalori që përdor Beyonce.

Pse mund të funksiononte për ju:

Është e ulët në kalori: Nuk ka cilësi magjike rreth limonit që e bëjnë të mirë për humbjen e peshës, është thjesht i ulët në kalori. Ushtrimi me siguri mund të ndihmojë në humbjen e peshës, por nuk ju bën shumë mirë nëse jeni duke ngrënë më shumë kalori se sa jeni duke humbur, sipas WebMD.

Nuk duhet të anashkaloni mëngjesin: Ai është vakti më i rëndësishëm i ditës. Megjithatë, shumë njerëz mendojnë se mund të shkurtojnë kaloritë duke lënë mënjanë ushqimin. Por Elizabeth Ward, autorja e ‘’Udhëzuesit për piramidat e reja ushqimore’’, i tha WebMD se njerëzit që nuk hanë mëngjesin “zakonisht përfundojnë duke ngrënë më shumë gjatë gjithë ditës”.

Kjo pije funksionoi për Beyoncen: WebMD thotë se Beyonce bëri pijen e limonit të famshëm në vitin 2006, kur ajo pretendoi se e ndihmoi të humbte shpejt 20 kilogramë për rolin e saj në filmin ‘’Dreamgirls’’. Megjithatë, ju nuk keni nevojë të hiqni dorë nga ushqimi tërësisht për të humbur peshë, vetëm zëvendësimi i një vakti në ditë me “limonadë” do të ndihmojë në uljen e numrit tuaj të përditshëm të kalorive.

Limonada që përdori Beyonce përbëhet nga: 1/2 limon ose 2 lugë gjelle lëng limoni, 1 deri 2 lugë gjelle mjaltë bio, 1/10 lugë gjelle spec i kuq, 300ml ujë.

Zëvendësimi i një vakti me këtë lëng është një mënyrë e thjeshtë për të ulur konsumimin tuaj të përditshëm të kalorive dhe ndoshta stimulon metabolizmin tuaj.